Nihai kaçış, kaderden kaçma

Nihai kaçış, kaderden kaçma

 garip hikaye

 Bir milyoner, infazına hazırlanmak için ücra bir adadaki bir hapishaneye yerleştirildi ve o bir milyoner olduğu için, hapishane gardiyanına onu herhangi bir şekilde ve ne pahasına olursa olsun hapishane adasından kaçırması için rüşvet vermeye karar verdi.

     Gardiyan, güvenliğin çok sıkı olduğunu ve tek bir olay dışında kimsenin adayı terk etmediğini söyledi, o da... ölüm!!

 Ancak vaat edilen milyonların cazibesi, gardiyanın garip bir kaçış yolu bulmasına neden oldu ve milyonere şöyle dedi: "Dinle, hapishane adasından gardiyanlar olmadan çıkan tek şey ölülerin tabutlarıdır. geri dön. ..

        Tabutlar her gün sabah saat 10'da ölü olması ihtimaline karşı taşınır ve tek çözüm, içinde ölü varken kendinizi tabutlardan birine atmak ve karaya vardığınızda tabut gömülür. Bugün acil izin alacağım ve yarım saat sonra seni çıkarmaya geleceğim ve sonra sen bana anlaştığımız şeyi ver ve ben hapishaneye geri döneceğim ve sen ve ben ortadan kaybolacağız. ikimiz için de önemli.. Ne düşünüyorsun?!  ..


       Milyoner bunun çılgınca bir plan olduğunu düşündü ama yine de uygulamaktan daha iyiydi.Önemli olan kabul etmesiydi ve tabutların evine gizlice girip soldan ilk tabutla kendini atacağına karar verdiler. eğer şanslıysa ve bir ölüm varsa.

         Ertesi gün, her zamanki mahkumlar alanıyla, milyoner tabut evine sızdı ve iki tabut buldu.İlk başta tabutta ölü biriyle yatma fikrinden korktu, ancak bir kez daha hayatta kalma içgüdüsü galip geldi. , bu yüzden korkmamak için gözlerini kapatırken tabutu açtı ve içindeki ölünün üstüne atladı ve bir ses duyana kadar bekledi.Muhafızlar tabutları geminin güvertesine taşımak üzereler.

        Adım adım geçişi hissetmeye başladı.Gemiye kaldırıldı ve suyun üzerindeki hareketini hissetti ve denizin kokusunu aldı.. ta ki karaya varana ve muhafızlar tabutu indirene kadar.Birinin gemi hakkında yorum yaptığını duydu. Bu ölü adamın garip ağırlığı, bu yüzden korku ve gerginlik hissetti.. Bu gerginlik, başka bir gardiyanın obez mahkumlarla alay ettiğini duyunca yok oldu, biraz rahatladı.

       Şimdi tabutun çukura indiğini, kapağına kumların saçılma sesini ve yavaş yavaş azalmaya başlayan muhafızların gevezeliklerini hissediyor.. Ve burada şimdi garip bir adamın cesediyle üç metre derinliğe gömülüyor. .

 Sorun değil..o bekçiye güvenmiyor ama vaat edilen milyonlara olan sevgisine güveniyor

 Elbette gelecek.

 Sıcaklık bunaltıcı.. 10 dakika kadar sorun yok, ardından rahat bir nefes alacak ve ışığı tekrar görecek.. Öksürmeye başladı ve 10 dakika daha geçti.. Oksijen bitmek üzere.. Ve o bekçi daha görmedi' daha gelme..

 Çok uzaktan bir ses duydu.. Nabzı hızlandı.Gardiyan olmalı... Sonunda.!

       Ama ses kayboldu.. Bir histeri nöbetinin üzerine çöktüğünü hissetti.. Ceset hareket etti mi!!  Ölünün alaycı bir şekilde gülümsediğini hayal ettiği resimler..!  Cebinde kibrit olduğunu unutmayın.. Kol saatine bakmak için kibritleri çıkardı, daha vakit olmalı!  Bir kibrit çaktı ve oksijen olmamasına rağmen bir miktar ışık çıktı.Meşaleyi saatin yanına getirdi... Kırkbeş dakikadan fazla zaman geçmişti!!  Panikledi sonra.. Ölülerin yüzünü görmek aklına geldi!

 Korkuyla ve meşalenin yanına döndüm!  Hayatta beklediği en son şeyi görmek için!!  .. muhafızın öldüğüne dair yüzü 


Hikaye Sir Alfred Hitchcock tarafından yazılmıştır.

 Gerilim ve psikolojik gerilim sinemasının öncüsü..

 Hikaye aracılığıyla, filmin (Son Kaçış) senaryosu 1964'te alıntılanmıştır.


 Hikayeden çıkarılacak ders:

 İnsan Allah'ın hükmünden kaçmaya çalıştığında, kaçarken Allah'ın kendisi için takdir ettiği hükmüne yürüdüğünü bilmez. 

Nihai kaçış, kaderden kaçma


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-