hikaye gerçek hayatımızı temsil eder:

hikaye gerçek hayatımızı temsil eder:

 hikaye gerçek hayatımızı temsil eder:


Hoody uzak bir köye gitti ve sahip oldukları her eşeği 10 dolarla satın almayı teklif etti. Bir çok kişi eşeklerini sattı. Ardından, hoodie eşek için fiyatı 15 dolara yükseltti. Diğerleri eşeklerini sattı, hoodie eşeğin fiyatını 30 dolara yükseltti. Köyün geri kalanı, bir eşek köyde kalana kadar eşeğini sattı!


Sonra bana şöyle dedi: “50 dolar almaya hazırım ve sonra hafta sonunu geçirmek için molaya gitti.


Sonra eşeklere olan talep arttı ve insanlar köylerinde ve yakındaki köylerde eşekler aradılar! Bu sırada beni, asistanının kapüşonlu üstünü köye gönderdi ve eşek başına 40 dolara aldığı eşeklerini satmayı teklif etti.


Hepsi de bu eşekleri bana, eşeğe 50 dolar almayı teklif eden Hoodie'ye satana kadar geri almaya karar verdiler, öyle ki tüm tasarruflarını ödediler. ve hepsi köy bankasından yatırılmıştı, böylece banka rezerv likiditesinin tamamını çıkarmıştı. Hepsi de hızlı bir kazanç elde etmeyi umuyorlardı!


Ne yazık ki, eşeklerini 40 dolardan bir eşek satın aldıktan sonra, 50 dolar almayı teklif eden tüccar Hoodie'yi ya da onları satan yardımcısını görmediler. Ertesi hafta, köylüler iflas etmiş olan bankaya olan borçlarını ödeyemez hale geldiler ve Hamira'ya borçların değerinin beşte birini bile vermediler. Banka onları borçlarından dolayı alıkoyduysa, bankada hiçbir değeri yoktu ve iflas etmelerine izin verirlerse, kimse ödemezdi.


Başka bir deyişle, köyün borcu oldu, birçok değersiz eşekler köyü kaybetti, banka iflas etti, eşeklerin varlığına rağmen durum tersine döndü, ve tüccarın cebindeki tüm köy ve banka parası bir kapüşonlu oldu ve günlerinin geçimini bulamadılar!


Sevgili arkadaşım, başka herhangi bir emtiaya konan eşek kelimesini silin: Arazi, daire, araba, oklar vb., bugün yaşadığımız gerçeğin bu olduğunu göreceksiniz.

hikaye gerçek hayatımızı temsil eder:


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-