Gerçek yoksulluğun hikayesi, insanlığın yoksulluğu ve tutumlarıdır.

Gerçek yoksulluğun hikayesi, insanlığın yoksulluğu ve tutumlarıdır.

 Gerçek yoksulluğun hikayesi, insanlığın yoksulluğu ve tutumlarıdır.

Amerika eyaletlerinden birinde bir restoranda,

 bir restoran garsonu (garsonlar) bir adam ve karısına öğle yemeği menüsünü verdi ve onlar menüye bakmadan önce ondan kendilerine en ucuz iki yemeği sunmasını istediler çünkü yapmadılar. birkaç ay maaşlarını alamadıktan sonra yeterli paraya sahip olmak.  Çalıştıkları ajansın karşılaştığı mali zorluklar nedeniyle.

 🍴Garson Sarah fazla düşünmedi.  Onlara iki yemek önerdim ve en ucuzları olduğu sürece tereddüt etmeden kabul ettiler.  İki siparişi de getirdi ve iştahla yediler ve ayrılmadan önce garsondan hesabı istediler.  Bu yüzden onlara faturalar için cüzdanın içinde bir parça kağıtla geri döndü ve şu anlama geldiğini yazdı: "Faturanızı, durumunuzu dikkate alarak kişisel hesabımdan ödedim. Bu benden hediye olarak yüz dolar. , ve sana karşı yapabileceğim en azından bu. Nezaketiniz için teşekkür ederim. İmza Sarah."

 Çift, restorandan ayrılırken çok mutluydu.

 🍴Önceki durumda dikkat çekici olan şey, Sarah'nın maddi durumu zor olmasına rağmen çiftin yemek faturasını ödemekten büyük mutluluk duyması.Almak istediği otomatik çamaşır makinesinin değerini yaklaşık bir yıldır biriktiriyor, ve eski bir çamaşır makinesinde çamaşır yıkadığı için israf ettiği her miktar, bu rüya aletini edinme tarihini erteleyecektir.


 🍴 Ama onu en çok üzen, Sarah'nın arkadaşının bunu öğrendiğinde onu azarlamasıydı.  Davranışını kınadı.  Çünkü kendini ve çocuğunu çamaşır makinesi almak için herkesten çok ihtiyaç duyduğu paradan mahrum etti.


 Ve vicdan azabı içine işlemeden önce, aynı yaştaki bir arkadaşı girişimini protesto ettikten sonra, annesinden bir telefon aldı ve ona yüksek sesle şöyle dedi: "Ne yaptın Sarah?"

 Dayanılmaz bir şoktan korkarak alçak ve titrek bir sesle cevap verdi: "Ben hiçbir şey yapmadım. Ne oldu?"

 Annesi, "Facebook yanıyor, sizi ve davranışlarınızı övüyor. Sayed ve eşi, siz onların hesabına hesabını ödedikten sonra mesajınızı Facebook'ta yayınladılar ve bu birçok kişi tarafından iletildi. Sizinle gurur duyuyorum. ."  ...

 Annesiyle konuşmasını bitirir bitirmez, bir çalışma arkadaşı onu aradı ve mesajının tüm dijital sosyal platformlarda viral bir şekilde dolaştığını belirtti.

 Sarah, Facebook hesabını açar açmaz, seçkin girişimi hakkında konuşmak için kendisiyle buluşmak isteyen TV yapımcıları ve muhabirlerinden yüzlerce mesaj buldu.

 Ve ertesi gün Sarah, en popüler ve en çok izlenen Amerikan dizilerinden birinin yayınına çıktı.  Programın sunucusu ona çok lüks bir çamaşır makinesi, modern bir televizyon ve on bin dolar verdi.  Bir elektronik şirketinden 5.000 dolarlık kupon aldım.  Harika insan davranışını takdir etmek için 100.000 doları aşan hediyeler yağdı.

 Ona maliyeti birkaç dolar + 100 dolardan fazla olmayan iki öğün hayatını değiştirdi.

 Cömertlik ihtiyacın olmayanı vermek değil, en çok ihtiyacın olanı vermektir. Gerçek yoksulluk, insanlığın ve tutumların yoksulluğudur.

Gerçek yoksulluğun hikayesi, insanlığın yoksulluğu ve tutumlarıdır.


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-