Hollandalı sismolog Frank Hogerbets Mart ayı için tahminlerde bulundu

Hollandalı sismolog Frank Hogerbets Mart ayı için tahminlerde bulundu

 Hollandalı sismolog Frank Hogrebits, bilimsel gerçeklere, gezegenlerin hareketlerine ve dünya üzerindeki etkilerine dayandığını söylediği tahminleriyle kafa karışıklığı ve beklenti yaratmaya devam ediyor.


 Dün, Pazartesi, Hollandalı bilim adamı, SSGEOS'un ait olduğu jeolojik otorite aracılığıyla bir video klipte yeniden ortaya çıktı ve Hougrbits, önceki bir tweet'te bahsettiği şeyi belirterek, ağır kalibreli bir sürprizi havaya uçurdu. Mart başı kritik olacak."


 Gezegensel Mühendislik Yakınsama


 Hogrebits, tahminlerini doğrulamak için bir tweet atarak teorisini açıkladı: “2 ve 5 Mart civarında kritik gezegen geometrisinin yakınsaması, önemli ila çok büyük sismik aktiviteye, hatta belki de 3 ve 4 Mart civarında büyük bir #depreme yol açabilir ve/ veya 6-7 tane.” ".


 


 Dünya çapında büyük tartışmalara yol açan video klip sırasında Hogarbits, beklenen sismik faaliyetleri dolunaya bağladı.


 Mart ayının ilk haftasının "kritik" olacağını bir kez daha vurguladı ve bunu video boyunca birkaç kez tekrarladı.


 Beklediği bazı sismik faaliyetlerin Richter ölçeğine göre 7,5 ila 8 dereceyi aşabileceğine dikkat çekti.


 Ve özellikle 3 ve 4 Mart'tan itibaren uyarıda bulunarak, dolunay ile birlikte tehlikenin ayın 6 ve 7'sine kadar uzanabileceğini belirtti.


 daha fazla sismik aktivite


 "Panik yaratmaya çalışmadığını", bunun yerine dünya üzerinde büyük sismik faaliyetlere yol açan gezegen hareket hesapları konusunda uyarıda bulunduğunu vurgulayarak, "Bu hesapları gözden kaçırmamamız gerektiğini" vurguladı.  Konunun sismik aktiviteden daha fazlasına uzanabileceğini vurguladı.


 Hogrebits iki senaryo belirledi: ilki 3 veya 4 Mart'ta büyük sismik aktiviteyle karşı karşıya kalabilir, ardından sonraki günlerde küçük aktiviteler olabilir veya bu büyük aktiviteden önce küçük sismik aktivitelerle birlikte 6 veya 7 Mart'ta olabilir.


 İki senaryoyu gezegenlerin hareketine ve dolunaya bağlamak.  Ne olacağını tam olarak bilmenin mümkün olmadığını bir kez daha vurguladı.


 Deprem anında nasıl hareket edileceğinin ve evden en kısa sürede nasıl çıkılacağının bilinmesi gerektiğinden, depreme karşı plan yapmanın öneminden de bahsetti.


 Mart ayı başında beklenen beklentilerle herkesin en üst düzeyde tedbirli ve hazırlıklı olması gerektiğini vurguladı.


 


 Geçtiğimiz günlerde Hogrepets birkaç tweet atmıştı ancak bunların en öne çıkanı, 25-26 Şubat arasında bazı sismik faaliyetlerin olabileceği uyarısında bulunduğu ve "belki de önemli olmadığı" uyarısında bulunarak çok fazla tartışmaya yol açan bir tweet oldu. "Mart ayının ilk haftası kritik olacak" uyarısında bulundu.


 dünyadaki kırmızı alanlar


 Çok fazla kafa karışıklığına neden olan başka bir videoda Hogrepets, dünya çapında ve özellikle Orta Doğu bölgesinde büyük depremlerin beklendiği kırmızı bölgelerin haritasını ortaya çıkardı.


 


 Son birkaç gündür Türkiye'yi bir dizi deprem vurdu.  Mısır, Irak, Umman ve Suudi Arabistan da dahil olmak üzere başka yerlerde de birkaç sismik aktivite vardı.


 


 Ancak bu faaliyetlerin en kuvvetlisi geçtiğimiz Perşembe sabahı Tacikistan'ı Richter ölçeğine göre 7,2 büyüklüğünde sarsan deprem oldu. 20 ve 22, ancak en güçlüsü 22 Şubat'ta olacak ve belki de Çin sınırına yakın bölgeyi sallayan güçlü Tacikistan depreminde olan buydu.


1/03/2023


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-