Çocukların sağlığının sırrı nedir?

Çocukların sağlığının sırrı nedir?

 Çocukların sağlığının sırrı nedir?


 Karının kocasına ve kocanın karısına olan sevgisi, çocukların esenliğinin sırrıdır:


 Aile alanında hutbeye katılanlardan birinin şöyle dediği rivayet edilir:

 En son katıldığım 30 ve üzeri katılımcılı eğitim kursunda hocaya şunu sormuştum:


 Bir annenin çocukları için yapabileceği en iyi şey nedir?


 Bu yüzden cevaplar “sevgi, din, samimiyet, takva, dostluk, açıklık, sakinlik, iyilikseverlik” ve eş anlamlıları arasında gidip geldiler, ta ki cevabımın farklı olacağını düşünerek sıra bana gelene kadar!


 Ben de “Örnek” dedim çünkü bir annenin çocuklarına verdiği en önemli şey kuşkusuz örnektir!


 Ve cevapladığımda, herkes tahmin oyununu bitirdi.


 Öğretim görevlisi sustu ve dedi ki: Verdiğiniz cevapların hepsi eğitimde gerçekten çok önemli konular.. ama araştırmalarıma göre, bahsettiklerinizin hepsinden daha önemli bir şey var..

 "Bir annenin çocukları için yapabileceği en güzel şey, babalarını sevmektir."


 Evlilik çatışmaları, olumsuz etkileri ilk aylardan itibaren başladığı ve yankıları uzun bir ömür sürdüğü için çocuğun beyin gelişim sürecine zarar verebilmektedir.


 "Araştırmalara göre eşler arasındaki fark yüzdesini çocuklarının idrar örneğini 24 saat içinde inceleyerek bilmek mümkün"!!!


 "Birisi bana, büyüdüğünde Harvard Üniversitesi'ne kaydolabilmesi için oğlunu büyütmenin bir yolunu sormaya geldi... Ona cevap verdim: Oğlunun IQ'sunu artırmak istiyorsan, eve git ve karını sev."

 Evine git ve karını sev.


 Benim yorumum: Anne babaların yapabileceklerinin en azından çocuklarının önünde evlilik problemlerini önlemek olduğu doğru ama bu çok da önemli değil.  Yazar, çocukların sorunları görmesinden değil, mutsuzluğun ve evdeki sorunların etkisinden bahsediyordu.

 Mutlu anne, romantik çift ve çekişmeden uzak ev, çocuklar için mükemmel bir yerdir.


 Sonuç: Uyumlu, sempatik, sevgi dolu aile, eşlerden her birinin, hayat arkadaşının mutluluğunu acilen talep ederek çocukların fiziksel ve zihinsel sağlığında harikalar yaratır.


 ???

 Şefkat ve ebeveyn şefkatiyle çevrelenmiş çocuklar daha az hasta, inatçı, şiddet yanlısı, suçlu ve akıl hastası olmanın yanı sıra akademik başarıda gecikme yaşarlar.


 (Farkında ve sorumlu olmasaydınız, zulmünüzden muzdarip ruhları neden doğurasınız).

2023


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-