Elon Musk, kısa bir süreliğine kaybettiği dünyanın en zengin adamı unvanını yeniden kazandı

Elon Musk, kısa bir süreliğine kaybettiği dünyanın en zengin adamı unvanını yeniden kazandı

 Elon Musk, kısa bir süreliğine kaybettiği dünyanın en zengin adamı unvanını yeniden kazandı

Elon Musk, "en zengin kişi" unvanını kısa bir süreliğine kaybediyor     Twitter'ın sahibi ve Tesla CEO'su Elon Musk, Forbes'a göre


Elon Musk, "en zengin kişi" unvanını kısa bir süreliğine kaybediyor


 Twitter'ın sahibi ve Tesla CEO'su Elon Musk, Forbes'a göre Çarşamba günü kısa süreliğine kaybettiği dünyanın en zengin insanı unvanını yeniden kazandı.


 Bu, 44 milyar dolarlık anlaşmayı finanse etmek için sosyal medya şirketini satın alma ve elektrikli otomobil şirketinin hisselerini satma konusunda fahiş bahisler yapmasından sonra geldi.


 Lüks marka ana şirketi LVMH'nin CEO'su Bernard Arnault ve ailesi, 185,4 milyar dolarlık kişisel servetiyle kısa süreliğine bu unvanı elinde tuttu. Eylül 2021'den bu yana Forbes dünyanın en zenginleri listesinde birinci sırada yer alan Musk'ın serveti kısa bir süre için 185,3 milyar dolara gerilerken, şu anda 185,7 milyar dolara ulaştı.


 Tesla hisseleri, Musk'ın bu yılın başlarında Twitter'ı satın almak için teklif vermesinden bu yana %47'den fazla değer kaybetti.


 Dünyanın en değerli elektrikli otomobil üreticisinin, dünyanın en değerli elektrikli otomobil üreticisinin Twitter'la daha da meşgul olabileceği korkusuyla yatırımcıların Tesla hisselerini satmasıyla, Musk'ın net değeri Kasım ayında 200 milyar doların altına düştü.


 Musk'ın net değeri, Nisan ayında Twitter'ı devralma teklifinden bu yana yaklaşık 70 milyar dolar düştü.  Musk, anlaşmayı Ekim ayında 13 milyar dolarlık kredi ve 33,5 milyar dolarlık öz sermaye taahhüdü ile tamamladı.


 Amerikalı milyarder Elon Musk, Twitter'ı satın aldıktan bir haftadan fazla bir süre sonra Salı günü ABD Borsası'na yaptığı açıklamaya göre, elektrikli otomobil üreticisi Tesla'nın hisselerini yaklaşık 4 milyar dolara sattı.


 ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu belgeleri, Twitter anlaşmasının büyük bir bölümünü Tesla'daki hisseleri satarak finanse eden Musk'ın şirketin 19,5 milyon hissesini yaklaşık 3,95 milyar dolara sattığını gösteriyordu.


 Musk, Tesla'nın yanı sıra roket şirketi SpaceX ve insan beynini bilgisayarlara bağlamak için çipler geliştiren bir girişim olan Neuralink'e de başkanlık ediyor.

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-