Kilo vermek için keten tohumu nasıl kullanılır

Kilo vermek için keten tohumu nasıl kullanılır

 🛑 Kilo vermek için keten tohumu nasıl kullanılır

Kilo vermek için keten tohumu nasıl kullanılır


Keten tohumunun kilo kaybı için önemi, sağlıklı diyetleri takip ederken tokluk hissi verme yeteneğinde yatmaktadır.


Keten tohumu kilo kaybını destekler, çünkü sağlıklı yağlar ve lif içerir ve sağlıklı diyetler sırasında kalorilerin azaltılmasına yardımcı olur.


_ Keten tohumu, yüksek tansiyonu kontrol etmek için faydalıdır, ayrıca kandaki kolesterolü azaltan ve ağırlığı azaltan bir omega-3 konsantrasyonuna sahip yağın% 40'ını içerir.


Keten tohumu, kilo vermenize yardımcı olabilecek yaklaşık% 20 protein içerir ve et yemeyi tercih etmeyen bir vejetaryenseniz, keten tohumu seçmek proteinin yerini almak için en iyi çözümdür.


🎈🎈 Keten tohumunun saçları onarmada, eklem ağrısını hafifletmede, siyatik tedavisinde, solunum fonksiyonlarını iyileştirmede, iştahı azaltmada, yağ yakmasında, büyük miktarda yemede, içindeki büyük miktarda yağ nedeniyle her kadına ve sağlık durumuna göre sağlık hasarına yol açabilir, bu nedenle onu kullanmanın en iyi yolu bir salata yemeğine eklemek ve ana yemekten önce yemek veya yağsız yoğurtlu bir kaşık öğütülmüş yemektir.


🛑 Zayıflama için keten tohumu nasıl kullanılır


Aşağıdakiler de dahil olmak üzere ağırlığı azaltmaya yardımcı olmak için keten tohumu hazırlamak için aşağıdaki yöntemler kullanılabilir:


🎈 Pişmiş gıdalar: Keten aroması, unlu mamullere mükemmel bir katkı sağlar, ekmek hamuruna yarım bardak öğütülmüş keten tohumu ekleyin.

🎈 _ Yulaf: Yulaflı bir çay kaşığı keten tohumu öğütülmüş.


🎈 _ Yoğurt: Bir çorba kaşığı keten tohumu ile yoğurt ile meyve, fındık ve bal ile karıştırın.


🎈 _ Meyve suları: Herhangi bir smoothie tarifi ile tam bir çorba kaşığı keten tohumu ekleyin.


🎈 _ Salata: Keten tohumu salatası üzerine serpin.


🎈 Keten yağı, keten tohumu ile aynı besinsel etkiye sahip olduğu için gıdalara eklenebilir, bu yağı salata sosu ve makarnaya ekleyin, ancak yemek pişirirken ısıtmayın.


🎈🎈 _ Zayıflama için önerilen miktar

Keten tohumu besin maddeleri bakımından zengin olduğundan, kilo vermek ve genel sağlığı iyileştirmek için günde bir çorba kaşığı keten tohumu tüketmek zorunda değilsiniz.


🎈🎈 Olası yan etkiler


Herhangi bir yüksek lifli gıda gibi, keten de diyetinize yavaşça eklenmelidir, çünkü aşağıdakiler gibi potansiyel yan etkilere yol açabilir:


_ Kabızlığa neden olma

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-