Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için çiçek faydaları

Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için çiçek faydaları

 Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için çiçek faydaları

Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için çiçek faydaları


Daha güçlü ve sağlıklı saçlar için çiçek faydaları

İlgili makaleler

Saçlarınız yaşlandıkça çok şey geçirir. Saç dökülmesi, erken grileşme, bölünmüş uçlar, kuruluk, donukluk ve daha fazlasını yaşayabilirsiniz. Saça yardım etme ihtiyacı, sağlıklı saçları korumanın bazı hızlı yollarına başvurmaktır. Bu hazinelerden birinin saç için çiçek kullanımı olduğu parlak, ipeksi ve güçlü saçlar vaat eden çeşitli ürünler kullanabilirsiniz.


Saçları düzeltmek için kullanabileceğiniz çiçekler

İnce saçlar için gül suyu

Gül sevginin sembolüdür taçlandırılmış ihtişamınıza biraz sevgi göstermek için bu güzel çiçekten özler kullanmanız doğaldır. Saçlar için gül suyu kullanmaktan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Cildiniz ve saç deriniz için harikalar yaratmasını sağlayan büzücü özellikleriyle bilinen gül suyu, saç derisindeki aşırı yağ üretimini azaltabilir. Bu aynı zamanda kepek sorunlarını azaltarak saçı daha pürüzsüz ve daha az yağlı hale getirebilir.


Gül yaprakları saç derisini temizlemek için de harikadır. Saçınızı yumuşak ve ipeksi bırakabilecek bir karışım yapmak için gül yapraklarını kurutabilir, toz haline getirebilir, hafifçe ısıtılmış hindistancevizi yağı, birkaç damla biberiye yağı ve biraz bal ekleyebilirsiniz.


Yasemin çiçeği saçınızı nemlendirebilir

Tatlı kokulu yasemin çiçeği yaygın olarak kullanılır, çiçekli bir saç aksesuarıdır ve saça da fayda sağlar. Güçlü aroması bit gibi mikropları saçınızdan uzak tutabilir, saçlar için yasemin yağı kullanmak da saçı nemli ve temiz tutmanın iyi bir yoludur, böylece sağlıklı saç büyümesini destekler.


Ebegümeci saç dökülmesini önler

Ebegümeci yaygın ajanlardan biridir. Ebegümeci, C vitamini içeriği nedeniyle uzun zamandır saçlar için harika bir güç merkezi olarak kabul edilmiştir. Bu harika bir PDT beslemesi yapar. Ebegümeci yaprakları ve çiçekleri ayrıca sağlıklı saç büyümesini destekleyen besinler ve amino asitlerle doludur. Uzmanlara göre ebegümeci, alopesi tedavisinde kullanılabilecek bitkisel formülasyonların da bir parçası.


Ebegümeci saç için kullanmanın bir yolu, bu çiçeklerden 5-6'sını öğütmek ve maske olarak kullanmaktır. Başka bir yol da bu çiçekleri kurutmak, toz haline getirmek ve hindistancevizi yağına eklemektir.


Gelişmiş saç büyümesi için biberiye

Biberiye yağının saç büyümesi için kullanımını duymuş olabilirsiniz, çünkü Biberiyenin saç büyümesini destekleyen kan dolaşımını iyileştirdiği söylendiği için saça birçok faydası vardır. Biberiye yağ şeklinde, şampuanınızda şampuandan sonra durulama olarak kullanılabilir ve dahası kellik, erken grileşme ve kepek sorunlarını yavaş yavaş tedavi ettiğini görebilirsiniz.


Sağlıklı bir saç derisi için Bergamot

C vitamini açısından zengin olan bu çiçeğin kullanımı saçınızı iyice nemli, kabarmayan ve güçlü bırakabilir. Saçları kuruluk ve kırılmaya karşı korumanın yanı sıra saç büyümesini destekleyen antimikrobiyal ve antioksidan özelliklere sahip olduğu söylenir.


Saç harikalarını kullanmanın yollarından biri, şampuanınıza bir veya iki damla bergamot yağı eklemek veya saça hoş bir aromatik koku ile masaj yapmak için taşıyıcı yağa eklemektir.

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-