Analiz.. Brezilya seli, Neymar'ın yıkıldığı gece Sırbistan'ın savunmasını " demir" boğdu

Analiz.. Brezilya seli, Neymar'ın yıkıldığı gece Sırbistan'ın savunmasını " demir" boğdu

 Analiz.. Brezilya seli, Neymar'ın yıkıldığı gece Sırbistan'ın savunmasını " demir" boğdu

Analiz.. Brezilya seli, Neymar'ın yıkıldığı gece Sırbistan'ın savunmasını " demir" boğdu


Cuma 2022/11/25 02: 05 Abu Dabi saati

Brezilya milli takımı

Brezilya milli takımı

Güncelleme Cuma 2022/11/25 02: 14 Abu Dabi saati

Brezilya milli takımı kariyerine Neymar da Silva'nın sakatlandığı gece Sırbistan'a karşı çok zor bir galibiyetle Katar'daki 2022 Dünya Kupası'nda başladı.


Brezilya, Neymar'ın maç bitmeden birkaç dakika önce sakatlanarak ayrıldığı grup aşamasının ilk turundaki müsabakalarda Sırbistan'a karşı iki golsüz değerli bir galibiyet aldı.


Brezilya milli takımının tıbbi aparatı Neymar'ın sakatlığının ayrıntılarını ortaya çıkardı ve oyuncunun ayak bileği burkulması geçirdiğini ancak yokluğunun süresinin henüz belirlenmediğini gösterdi.


Sonraki satırlarda "Sports Eye", Brezilya-Sırbistan maçıyla ilgili bazı teknik noktaları gözden geçiriyor.


Demir Savunma

Sırp milli takımı, Brezilya ile karşı karşıya geldiğinde, ilk başta gol almaktan korkarak, 5-4-1 planıyla oynayarak, en üst düzeyde savunma organizasyonuyla karşı saldırılarda oynayarak demir savunmasıyla ortaya çıktı.


Bu, Brezilya milli takımının Neymar, Vinicius Jr., Richarlison ve Rafinha tarafından temsil edilen ön saflarda verdiği büyük mücadelelerin ışığında geldi.


Sırp milli takımı, özellikle Vinicius'un dikkat çekici bir parlaklığına tanık olan sol taraftan sürekli Brezilya saldırılarına rağmen, seçkin bir savunma performansının ardından maçın ilk yarısında temiz bir sayfa açmayı başardı.


Çoklu roller

Buna karşılık Brezilyalı teknik direktör Tite maça 4-2-3-1 planına dayalı kapsamlı bir hücum formasyonu ile başladı ve burada Alison Becker'ı kaleciliğe itti ve önünde Danilo, markinius, Thiago Silva ve Alex Sandro'dan oluşan bir dörtlü vardı.


Alanın ortasında Lucas Paquita ve Casemiro ikilisi belirdi, önünde Rafinha'nın sağında bir oyun kurucu olan Neymar tarafından temsil edilen ve Vinicius'u yalnız bir forvet Richarlison'ın altında bırakan hücum üçlüsü vardı.


Maç, "Samba" nın sahip olduğu büyük potansiyelin yanı sıra savunma ve hücum organizasyonu sayesinde Brezilya'nın başından sonuna kadar büyük bir topa sahip olduğunu gördü.


Organizasyon dışında maç, Brezilya milli takımının oyuncuları arasında, özellikle Neymar'ın maça oyun kurucu olarak başladığı hücum tarafında sürekli değişimlere ve rol değişimlerine tanık oldu, ancak her zaman sol tarafa yaslandı ve bazen Vinicius'a Richarlison ile ikinci forvet olarak girdi.


Ayrıca Richarlison, sahanın ortasına inmek için bazen kasıtlı olarak ceza sahasından ayrılarak arkadan gelenlere yol açtı ve bu Neymar, Vinicius ve bazen Rafinha'nın birçok atağında gösterildi.


Brezilya tufanı

Brezilya milli takımı, rakibin sahip olduğu Demir Savunmayı yıkmak için ikinci yarıya büyük hücum hızıyla başladı ve bir dizi ciddi saldırıdan sonra Richarlison'ın ilk golünü atmayı çoktan başardı.


Latin milli takımı, Demir savunmasını sökme hobisini durdurmadı, ancak yine harika bir makas vuruşundan ikinci golü eklemeyi başaran Richarlison'a derinlerden nüfuz ederek veya haçlar göndererek ön üçte birinden baskı yapmaya devam etti.Brezilyalı teknik direktör Tite bunu durdurmadı, ancak Anthony, Gabriel Jesus, Gabriel Martinelli ve Fred'i dahil ettikten sonra uyanışına devam etmek için tüm hücum hattını değiştirdi, ancak skor rekorunu ikiye katlayamadı, ancak rakibin savunmasını yıkmayı başardı

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-