Ünlü oyuncu hayatını kaybetti Oyuncu ve yönetmen Osman Wöber,

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti Oyuncu ve yönetmen Osman Wöber,

                           Ünlü oyuncu hayatını kaybetti

Oyuncu ve yönetmen Osman Warber 62 yaşında hayatını kaybetti. Zafer 1988-1993 yılları arasında Adana Ulusal Tiyatrosu'nda ve 1995-1998 yılları arasında İstanbul Ulusal Tiyatrosu'nda yönetmen ve sanat yönetmeni olarak görev yapan üstadın vefat ettiğini duyurdu. Argoz açıkladı.

Ünlü oyuncu hayatını kaybetti Oyuncu ve yönetmen Osman Wöber,KALP KRİZİNE YENİLDİ

Algöz Twitter hesabından az önce sevgili dostumuz Osman Wöber'in kalp krizinden vefat ettiği haberini aldık. Ben gerçekten üzgünüm. Kaybın için üzgünüm. bilgilerini paylaştı.

Usta oyuncunun 'Kurtlar Vadisi'nde oynadığı 'Tuncay Kantarcı' rolü hafızalarda yer ediyor. Wöber ve ortağı Abidin Yerebakan Türk televizyonunun unutulmaz 


ikililerinden biri oldu.

OSMAN WÖBER HAKKINDA


Avusturyalı olan Weber'in babası İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde ve Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Müzik Konservatuarı'nda Tiyatro Bölümü'nde okudu. Ulusal Tiyatro Müdürlüğü'nde sahne almaya başladı. Öğrencilik yıllarında Şan Tiyatrosu Kent Tiyatrosu ve Yeditepe Oyuncularının oyunlarında rol aldı.

1988-1993 yılları arasında Adana Ulusal Tiyatrosu'nda yönetmen ve sanat yönetmeni 1995-1998 yılları arasında İstanbul Ulusal Tiyatro'da yönetmen ve sanat yönetmeni olarak görev yaptı. Almanya'da çeşitli tiyatrolarda okumak için iki kez Goethe-Institut bursu kazandı. eserinde bulundu.

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-