Pakistanlı milyarder Shahid Khan'ın hikayesi

Pakistanlı milyarder Shahid Khan'ın hikayesi

 Pakistanlı milyarder Shahid Khan'ın hikayesi

 Alanında birçok öncü, bir hayali gerçeğe dönüştürmek için birçok kişiye ilham verdi.Dün sadece bir fikir ya da hedefti, bugün bir hayal değil, bir gerçek oldu.Pakistanlı milyarder Shahid Khan'ın hikayesi bunlardan biridir. Bulaşık yıkayan bir işçiden Girişimciler'den bir öncüye yoksulluğun engeli fikrini yok eden ilham verici başarı hikayeleri.


 Shahid Khan 1950'de Lahor'da ortalama bir ailede dünyaya geldi.Babası sanayi ve inşaat alanında çalıştı ve annesi üniversitede matematik profesörüydü.Shahid Khan 1967'de Amerika'da mühendislik eğitimini tamamlamak için Amerika'ya gitti. Illinois Üniversitesi.


 

 Ve Amerika'ya vardığında sadece 500 doları vardı ve o gece kalacak bir yer aradı ama bulamadı, çalışma odası.


 Şahid ilim âşığı, ilim meraklısıydı ve herkes onun üniversitede başarılı olduğuna şahit oldu ve orada yanında okuyan eşi Ann Carlson ile tanıştı ve eğitim yıllarının sonunda üniversiteden mezun oldu. 1971 yılında endüstri mühendisliği alanında lisans derecesi ile.


 

 Daha sonra otomobil parçaları konusunda uzmanlaşmış bir şirkete mühendis olarak atandı ve o şirkette 7 yıl çalıştı.Lastik alanında gelişmek için harika fikirleri vardı ama çalıştığı şirket onun fikir ve isteklerini görmezden geldi. geliştirme için.


 Bu ihmali nedeniyle ondan istifasını sunarak, araç bakım ve modifikasyonu ile araba tampon montajı alanında çalışan kendi şirketini kurmak için bir miktar borç aldı. Aydınlanmış zihin, Shahid şirketini pazarlamaya başladı.


 Hatta General Motors gibi dev bir firmayı, firmasının çamurluklarının Isuzu arabaları için en hafifi, en ideali olduğuna ikna etmeyi başarmış ve bu sayede ünlü markalarla başarılı anlaşmalara imza atmıştır.


 Böylece eski şirketi, şirket sırlarını çalmakla suçlayarak aleyhine bir dava açtı, ancak o ve her iyi avukat onu savunmak için ve onlara karşı davayı kazanmayı başardı ve garip olan şey, o şirketin finansal koşullarının daha sonra kötüleşmesiydi. bir süre sonra satışa sunuldu ve onu satın alan Shahid Khan oldu!


 1984'te otomotiv mühendisliği dehası Shahid Khan, Toyota kamyonları için çamurluklar üretti ve 2011'de şirketinin yedek parçaları;  Flex n Jet, şirketi dünyanın en büyük üreticilerinden biri olana kadar Amerikan otomobillerinin üçte birinde bulunuyor.


 2004 yılında serveti yaklaşık 3 milyar dolar olarak tahmin ediliyordu.Mühendislik ve finans ve iş dünyasına olan sevgisine ek olarak, Shahid Khan futbolu çok severdi, bu yüzden Jacksonville Futbol Kulübü'nü 770 milyon dolara satın aldı.


 Ve Mısırlı milyarder Mohamed Al-Fayed'den İngiliz kulübü Fulham'ı satın aldı ve ayrıca Suudi işadamı Al-Waleed bin Talal'dan Kanada'daki Four Seasons Hotel'i yaklaşık 170 milyon dolar ile satın aldı ve sadece hayatına başlayan bir adam oldu. dünyanın en zengin ve en ünlü adamlarından birine bulaşık yıkayan ünlü milyarder Shahid Khan'dır.

Pakistanlı milyarder Shahid Khan'ın hikayesi


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-