Hava Durumu: İstanbul'da kar kaç gün etkili olacak?

Hava Durumu: İstanbul'da kar kaç gün etkili olacak?

 Hava Durumu: İstanbul'da kar kaç gün etkili olacak?

Hava Durumu: İstanbul'da kar kaç gün etkili olacak?


    İstanbul'da kar yağışı etkili olmaya başladı.  Meteoroloji İstanbul için turuncu alarm verdi.  Son değerlendirmelere göre ülke genelinde yağışların Pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.


 

    Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün (MGM) uyarılarının ardından İstanbul'da etkili kar yağışı başladı.  MGM'nin tahminlerine göre, kar yağışının 14 Mart Pazartesi gününe kadar devam etmesi bekleniyor.


    Son değerlendirmelere göre Türkiye'nin güney Ege kıyıları dışında aralıklı yağışlar göreceği tahmin ediliyor.


    Kuzey Ege kıyıları, Güneydoğu Anadolu, Akdeniz kıyıları ile Malatya ve Elazığ çevresinde yağmur ve yer yer sağanak yağış, diğer yerlerde kar ve karla karışık yağmur;  İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli, Yalova, Bursa, Bilecik, Doğu Tekirdağ, Kuzey Balıkesir, Konya, Kirman, Aksaray, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Doğu Antalya, Adana, Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Moşehir civarında güçlü olacak, Badlis, Şırnak, Güney Van, Hakkari, Adıyaman ve Sirte.


    Rüzgarların batı Marmara, Ege ve Batı Akdeniz'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, Doğu Anadolu'da ise güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) estiği tahmin ediliyor.


    Karadeniz'in iç kesimlerinde ve yüksek kesimlerinde ve Doğu Anadolu'da kar örtüsünün yüksek olduğu eğimli bölgelerde çığ riski var.  Bu gece ve yarın (Perşembe) sabahtan itibaren Trakya, iç ve doğu kesimlerde kar ve don bekleniyor.


    Kuzey, orta ve batı kesimlerde hava sıcaklıklarının 4 ila 8 derece düşeceği, başka yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.


    Şiddetli ağrı ve rüzgar uyarısı


    MGM uyarılarına göre İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Kırklareli, Yalova, Bursa, Bilecik, Doğu Tekirdağ, Kuzey Balıkesir, Konya, Karaman, Aksaray, Kayseri, Nevşehir, Niğde, Doğu Antalya, Adana'da mevduat görülebiliyor. Beklenen Kahramanmaraş, Osmaniye, Hatay, Muş, Bitlis, Şırnak, Güney Van, Hakkari, Adıyaman ve Siirt'te ulaşımda aksama, sel, sel, buzlanma ve don gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve dikkatli olunması gerekiyor. yüksek irtifalar.


    Zaman içinde Marmara ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan ve batı Akdeniz'den doğu doğu Anadolu'da güneybatı yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) esecek rüzgarlar beklendiğinden dikkatli olunmalıdır.


 

    5 günlük hava tahmin haritalarına göre kar Pazartesi gününe kadar devam edecek.


    Bölgeye göre hava durumu


    Marmara


    Havanın tüm bölgede çok bulutlu ve karlı olması bekleniyor.  Yağışların İstanbul, Kırklareli, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Bilecik, Doğu Tekirdağ ve Balıkesir'in kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor.  Bu sabah, gece saatlerinde Trakya ve bölgenin güneydoğu kesimlerinde kar ve don bekleniyor.  rüzgardan;  Kuzeyden ve kuzeydoğudan kuvvetle (40-60 km/sa) patlayacağı tahmin ediliyor.


    Egan


    Güney Ege kıyıları hariç bölge genelinde çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu olması bekleniyor.  Yağışların kuzey kesimlerde yağmur ve sağanak, iç kesimlerde ise karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.  İç kesimlerde sabah ve akşam saatlerinde kar ve sulu kar yağışı bekleniyor.  Tahminler, rüzgarların kuzey ve akşam saatlerinde bölge genelinde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) estiğini gösteriyor.


    Akdeniz


    Bölgede çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak, batı Akdeniz ve Toroslar bölgesinin iç kesimlerinde yer yer don ve kar yağışı bekleniyor.  Akşam saatlerinde doğu Akdeniz ve Antalya'nın doğu kesimlerinde kuvvetli yağış bekleniyor.  Bu sabah ve gece, Sparta ve iç kesimlerinde kar ve don bekleniyor.  Batı Akdeniz'de rüzgarların akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) estiği tahmin ediliyor.


    Meteoroloji, İstanbul'u turuncu kodla, 51 ili ise sarı kodla uyarıyor.


    İç Anadolu


    Havanın tüm bölgede çok bulutlu ve karlı olması bekleniyor.  Akşam saatlerinde Konya çevresinde kuvvetli yağış bekleniyor.  Bu sabah ve gece bölge genelinde kar ve sulu kar bekleniyor.


    Batı deniz aslanları


    Çok bulutlu ve karlı bekleniyor.  İç kesimlerde sabah ve akşam saatlerinde kar ve sulu kar yağışı bekleniyor.


    Orta ve Doğu Karadeniz


    Bölgede aralıklı karla karışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor.  İç kesimlerde sabah ve akşam saatlerinde kar ve sulu kar yağışı bekleniyor.  Doğu Karadeniz Bölgesi'nin yüksek kar örtüsüne sahip iç kesimlerinde dik yamaçlarda çığ tehlikesi bulunuyor.


    Doğu Anadolu


    Havanın çok bulutlu ve bölge genelinde aralıklı yağışlı olması bekleniyor.  Malatya ve Elazığ çevresinde yer yer yağmur ve kar, diğer kesimlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışın, güneydeki Moş, Bitlis, Şırnak, Hakkari ve Van ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.  Rüzgarın doğu kesimlerde güneyden (40-60 km/s) bir kuvvetle esmesi bekleniyor.  Bölgenin kuzey ve doğusunda sabah ve gece saatlerinde sis ve sis ile birlikte kar ve sulu kar bekleniyor.  Kar örtüsünün yüksek olduğu yamaçlarında çığ tehlikesi var.


    Güneydoğu Anadolu


    Havanın çok bulutlu olması ve bölge genelinde aralıklı yağmur bekleniyor.  Siirt ve Adıyaman çevresinde kuvvetli yağış bekleniyor.

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-