Portekiz Ligi diğer büyük liglere kıyasla

Portekiz Ligi diğer büyük liglere kıyasla

 Portekiz Ligi diğer büyük liglere kıyasla


 Portekiz Ligi, Fransız Ligi'ni geride bırakmış olsa da, 1. Lig'i geçerek beş büyük ligden biri haline geldi.


 Portekiz kulüplerinin oyuncu transferinden elde ettiği büyük finansal getirilere rağmen, özellikle Porto, Sporting ve Benfica şeklinde güçlü takımlar.


 Bu takımlar, özellikle Portekiz rolünün çeşitli Avrupa liglerine geçmeden önce 1550'den fazla oyuncunun yolunun başlangıcı olduğu Güney Amerika'dan gelen oyuncu transferleri sonucunda uluslararası takımlar listesine girmelerini sağlayan büyük fonlar alıyorlar. güçlü bir Brezilya varlığı ile.


 Portekiz Ligi, 2011-2020 yılları arasında dünyanın en pahalı anlaşmaları listesinin %15'ini aldı.

 Ancak kulüplerin, son şampiyonluğu Mourinho liderliğindeki 2004 yılında Şampiyonlar Ligi'nin kalbinde Porto'nun taç giymesi olan kıta yarışmasındaki başarısızlığı.


 Ve kulüplerin oyuncularını elde tutma sürecindeki yetersizlikleri, her zaman istikrarsızlığın ve seviyelerini korumanın önemli bir nedeni olmuştur.


 Avrupa'nın en büyük kulüplerinin ödediği büyük paralar bu takımları oyuncularını kaybetmeye zorluyor.


 Örneğin Real Madrid'in Brezilyalı Militao'nun hizmetlerinden yararlanmak için Porto yönetimine yaptığı, İspanyol ekibinin Sao Paulo'dan Porto'ya gelen için elli milyon avroluk bir teklifte bulunduğundan bahsediyoruz. Bir milyon Euro Bu cazip teklif, Portekiz ekibinin anlaşmanın tamamlanmasını hızlandırdı.


 Genç yeteneklerin mevcudiyetine rağmen Portekiz ligini diğer liglerden daha zayıf yapan bir başka şey de, gelirleri artırmaya ve ligde bir denge bulmaya katkıda bulunan televizyon yayın ve pazarlama haklarının merkezileştirilmemesidir.


 Diğer bir faktör ise kulüplerin borç yüküdür, çünkü bu takımlar sadece transfer gelirlerine bağlıdır ve bu fonların olmaması durumunda kayıplar hemen olur.


 Benfica'nın en çok etkilenen Portekiz takımı olduğu finansal gelirleri önemli ölçüde azalttığı için Corona salgınının da önemli bir etkisi oldu.


 Tüm bu faktörler, Portekiz Ligi'nin gelişmesinin önünde bir engeldi ve zirveye ulaşma ve diğer liglerle rekabet etme olasılığını azalttı.Portekiz kulüplerinin genç yıldızlarını elinde tutamaması, Portekiz Ligi'ne kıyasla en etkili şey olmaya devam ediyor. faktörlerin geri kalanı.


 

Portekiz Ligi diğer büyük liglere kıyasla

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-