Katar'ın 2022 Dünya Kupası stadyumları.

Katar'ın 2022 Dünya Kupası stadyumları.

 Katar'ın 2022 Dünya Kupası stadyumları... Her bir stadyumun yerleri ve özellikleri hakkında bilgi edinin


 Katar'ın 2022 Dünya Kupası stadyumları

... Her bir stadyumun yerleri ve özellikleri hakkında bilgi edinin


 Katar, 2022 Dünya Kupası stadyumlarının açılışını dün yaptı.Farklı lokasyonlara ek olarak, her biri farklı isim, kapasite ve özelliklere sahip çok sayıda stadyum vardı.  Tejaratna News, aşağıdaki makale aracılığıyla sizi Katar'daki 2022 Dünya Kupası için Katar stadyumları listesi hakkında bilgilendirecektir.  Aşağıdaki makale aracılığıyla

 ev stadyumu


 Al Khor şehridir.  Stadyum yaklaşık 60.000 kişilik kapasiteye sahiptir.  Hem açılış maçlarını hem de yarı finale kadar olan turnuva maçlarını içerecek.  Al Bayt Stadyumu, devasa bir çadır şeklindeki tasarımıyla öne çıkıyor ve adı, Katar ve eski Körfez ülkelerinde çöl halkının yaşadığı çadır olan Şiir Evi'nden ilham alıyor.


 Ahmed Bin Ali Stadı


 Doha'nın dışında Rayyan şehrinde bulunan bu stadyumun kapasitesi yaklaşık 40.000 kişidir.  Grup aşaması ve son 16 turu maçlarını içerecek. Bu profesörün adının “dalgalı dış cephesi” ile Katar kültürüne yansıdığını belirtmekte fayda var.


 Al Janoub Stadyumu


 Katar'ın 2022 Dünya Kupası stadyumları arasında, Doha'ya yaklaşık 18 kilometre uzaklıktaki Al Wakra'daki Al Janoub Stadyumu da bulunuyor.  Bu profesörün kapasitesi yaklaşık 40.000 koltuktur.  Stadyumda ayrıca bisiklet yolları, atlar, mağazalar, restoranlar ve spor kulüpleri bulunmaktadır.


 Halife Uluslararası Stadyumu


 Stadyumlar ayrıca Doha'daki yaklaşık 40.000 koltuk kapasiteli Khalifa Uluslararası Stadyumu'nu da içeriyor.  Grup aşaması ve son 16 turu maçlarının yanı sıra kazananı üçüncü sırada etkisiz hale getirmek için yapılan sıralı maçları içerir.  Stadyumun Katar Olimpiyat ve Spor Müzesi'ne bağlı olduğunu belirtmekte fayda var.  Mekanın geçmişine ne kadar bağlı olduğunu göstermek için.


 Eğitim Şehir Stadı


 Al Rayyan Şehri “Eğitim Şehri”nde yer alan ve yaklaşık 40.000 koltuk kapasiteli Eğitim Şehir Stadyumu'nun yanı sıra.  Bu stadyum, gelecek on yıllar boyunca inovasyonun, sürdürülebilirliğin ve ilerlemenin önemli bir sembolü olacak.  Katar ve Teslimat ve Miras Yüksek Komitesi'nin vizyonu doğrultusunda. Lusail Stadyumu


 Stadyumlar arasında ayrıca yaklaşık 80.000 koltuk kapasiteli büyük bir stadyum olan Doha'daki Lusail Stadyumu da yer aldı.  2022 Dünya Kupası için en önemli stadyumlardan biri olarak kabul edilir.  Lusail Stadyumu'nun Dünya Kupası'nın kapanış törenine ev sahipliği yapacağını belirtmekte fayda var.


 Ras Abu Aboud Stadyumu


 Doha kentindeki yeri 40.000 kişiyi ağırlayabilir ve spor stadyumları inşa etme dünyasında öncü bir projedir.


 Al Thumama Stadyumu


 Ayrıca Doha şehrinin güney ilçelerinde bulunan Al Thumama Stadyumu, 40.000 kişi kapasiteli Hamad Uluslararası Havalimanı'na birkaç dakika uzaklıktadır.  Ancak, koltuklar turnuvadan sonra 20.000 koltuğa düşürülecek.

Katar'ın 2022 Dünya Kupası stadyumları.


تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-