istanbul sözleşmesi

istanbul sözleşmesi

 istanbul sözleşmesi nediristanbul sözleşmesi maddeleriResmi Gazeteistanbul sozlesmesi nediristanbul sozlesmesiistanbul sözleşmesi'nin maddeleriistanbul sozlesmesi maddeleriistanbul sözleşmesi feshedildiistanbul sözleşmesi nedir maddeleri

Türkiye kadına yönelik şiddeti durdurmak için İstanbul anlaşmasından çekildi (istanbul sözleşmesi)


 #Türkiye, Avrupa Konseyi'nin İstanbul Anlaşması olarak bilinen Kadına Yönelik Şiddet ve Aile İçi Şiddete Karşı Sözleşmesinden çekildiğini duyurdu


 Bu durum, gözlemcilerin aile ve toplum yapısını tehdit olarak gördüğü ve yüksek aile içi şiddet oranlarıyla ülkedeki kadınlara adalet sağlamadığı anlaşmaya ilişkin Türkiye arenasında uzun tartışmalardan sonra geliyor.


 Resmi Gazete, Mayıs 2011'de imzaladığı ve Şubat 2012'de Bakanlar Kurulu tarafından kabul edilen Avrupa Konseyi Anlaşması'ndan çekilme kararı ile Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip # Erdoğan tarafından imzalanan bir kararname yayımladı.


 Türkiye, LGBT topluluğuna (eşcinseller) özgürlük alanı veren cinsiyet ve cinsel yönelim konuları da dahil olmak üzere anlaşmayla ilgili sorunlar olduğuna inanıyor.


 Anlaşmanın Avrupa Konseyi ülkeleri dahil 45 ülke tarafından imzalanması, Rusya ve Azerbaycan'ın imzalamayı reddetmesi, 13 ülke hariç imzacı ülkelerin onaylaması dikkat çekicidir.


تركيا تنسحب من إتفاقية إسطنبول


  أعلنت # تركيا انسحابها من الاتفاقية الأوروبية لمناهضة الأداء على المرأة والعرنف المنزلي المعربوفة باسفاق إتيمياس


  اللغة الإنجليزية

  ورسمت الجريدة الرسمية ، مرسوما موقعا من الرئيس التركي رجب طيب # أردوغان ، والاهتمام بشهادة اعتماد المجلس الأوروبي ، التي وقعت عليها في شباط / فبراير 2012 ، واعتمدت في شباط / فبراير 2012 مجلس الوزراء

  يشار إلى أنها وقعت ، وقعت 45 دولة من دول المجلس الأوروبي ، بينما امتنعت عنلييا وقعت عليها 45 دولة من بينها دول المجلس الأوروبي.

تعليقاتحجم الخط
+
16
-
تباعد السطور
+
2
-